Tilmeld dig på Junior- og voksenhold

Tilmeldingen til voksenhold åbner på forskellige tidspunkter: På hold med udtagelse åbner tilmeldingen umiddelbart efter offentliggørelse af, hvem der har fået en plads på holdet. Ved hold uden udtagelse åbner tilmeldingen efter anden prøvetræning.

Her kan du tilmelde dig til junior- og voksenhold i AGF Gymnastik. Holdene vil løbene blive åbnet for tilmelding, som udgangspunkt efter anden træning i uge 37 (efter den 11. september 2017). Udtagede hold vil først være åben for tilmelding efter udtagelsen.

Tilmelding og handelsbetingelser
Når betalingen er foretaget, er du medlem og har en plads på det tilmeldte hold. Skulle holdet være overtegnet, bliver du registreret på en venteliste og får besked, hvis en plads bliver ledig og du kan fortsætte med betalingen. Ved hold med udtagelse bliver der først åbnet for betaling, når gymnasterne er udtaget – her forventes betalingen at falde.

Din fortrydelsesret er angivet ift. hvilken type voksenhold du er tilmeldt (Se evt. side omkring udmelding). Ved ikke-udtagede hold har du 14 dages fortrydelsesret fra seneste betalingsdato, som er dagen for holdets tredje prøvetræning. Ved udtagede hold er fortrydelsesretten 14 dage fra udtagelsedagen, da betalingen forventes at falde på denne dag. Hvis holdet ikke oprettes, tilbagebetales hele beløbet.