skip to Main Content

Tilmelding familie- og børnehold

Tilmelding til sæson 18/19 åbner 8. august kl 17.00 for tidligere medlemmer og 9. august kl 17.00 for nye medlemmer.

På disse tidpunkter vil du kunne se en tabel nedenfor. Klik på det hold du ønsker at tilmelde i tabellen. Klik herefter på knappen “Tilmeld” i bunden af højre spalte og følg vejledningen.

Det er IKKE tilladt at tilmelde to børn på samme login, hvert barn/medlem skal have egen profil i systemet med eget navn og egen fødselsdato.

Tilmelding og handelsbetingelser
Når betalingen er foretaget, er du medlem og har en plads på det tilmeldte hold. Skulle holdet være overtegnet, bliver du registreret på en venteliste og får besked, hvis en plads bliver ledig, og du kan fortsætte med betalingen.

Du har 14 dages fortrydelsesret fra holdets første træning, og du kan dermed få tilbagebetalt dit kontingent ved henvendelse til kassereren senest inden tredje træning. For fortrydelsesret ved venteliste se udmelding.

Back To Top