skip to Main Content

Tak for SHOW OFF – vi ser frem mod opvisningerne

Her halvanden ugen efter er vi i bestyrelsen stadig helt høje efter SHOW OFF søndag den 26/1.

Mere end 700 gymnaster og tilskurere var samlet i NRGi Arena til 2,5 times gymnastikoplevelser.
TV2 Østjylland hintede om det i Guide – som du kan se lige her – og Aarhus Stifttidendes spotfotograf fangede også halvdelen af dagen lige her.
Der følger flere billeder snarest – følg med på vores Facebookside her for at være helt opdateret.

Nu ser vi frem mod de kommende opvisninger rundt i hallerne til Dejbjerglundstævne, vinterstævne på Idrætshøjskolen i Viborg, tøseaften, DGIs forårsopvisninger og slutteligt vores Forårsopvisning lørdag den 29. marts. Til vores lokalopvisning kan du opleve alle vores opvisningshold, eliteholdet fra Idrætshøjskolen i Viborg og Bjergsnæs efterskole. Mere info følger, men vi glæder os!

Back To Top