skip to Main Content

5 sommergymnastiktilbud i maj-juni for både børn og voksne

Nu kan vi endelig løfte sløret for hele 5 sommergymnastik-tilbud i maj-juni, så gymnastikken ikke nødvendigvis skal lægges helt på hylden, inden sæsonstart igen i september. Læs mere om de 5 tilbud nedenfor – eller klik ind på de enkelte hold i menubaren ovenfor – vi fylder information ind de kommende dage:

2 BØRNEHOLD
Sommerspring 0.-3. klasse – klik her
Vores Tons & Tøser og Superspringere kan fortsætte deres spring frem mod sommerferien hver torsdag i maj og juni.

Sommerspring 10-16 år – klik her
Nu er der mulighed for at springe videre for alle piger og drenge 10-16 år, om du var medlem af sæsonen 13/14 eller ej.

3 VOKSENHOLD
Sommer-rytme 16+ – klik her
Igen i år kører vi vores populære sommer-rytme, så sæsonen fortsætter for voksne rytmegymnaster hos AGF Gymnastik. Vi starter tirsdag den 6. maj og fortsætter til tirsdag den 24. juni. Tilmeld dig Facebook-eventen her og vær opdateret: https://www.facebook.com/agfgymnastik?ref=hl#!/events/469849126450432/?source=1

Sommer-yoga – klik her
Gitte Berle, som har kørt drop-in-yoga om tirsdagen fortsætter med 6 gange sommeryoga. Nu 1 time om torsdag på MGC. Da det er uden for sæson og for alle, vil det være med betaling per gang. De 6 gange er spredt ud ift. helligdage, så følg med på hendes Facebookside her: https://www.facebook.com/agfgymnastik?ref=hl#!/pages/AGF-Gymnastik-Yoga/527043047374687

Sommer -springtræningsholdet 18+ – klik her
Vores populære Springtræningshold forsætter med træning i maj og juni – nye springglade drenge 18+ er velkomne på Mikael og Jes’ hold hver torsdag. Se Facebookgruppen her: https://www.facebook.com/groups/401218876640677/

Med ønske om en god påske fra alle i bestyrelsen, AGF Gymnastik

Back To Top