skip to Main Content

Kom med til generalforsamling den 20. april

Nu er årets Forårsopvisning løbet af stablen, og det er tid til årets generalforsamling.
Årets generalforsamling 2016:

  • Onsdag den 20. april kl. 19.00
  • MGC, Dalgas Avenue 12, 8000 Århus C
  • Alle interesserede er velkomne

Formanden vil aflægge beretning om det forgangne år, og kasserern vil give et økonomisk overblik. Vi ved allerede nu, at vi skal sige tak for denne gang og en uvurderlige indsats til tre bestyrelsesmedlemmer – men samtidig også velkommen til nye ansigter (to af dem hele formelt, da de har været med i arbejdet i mange måneder nu). Vi søger flere bestyrelsesmedlemmer, så kontakt gerne info@agfgymnastik.dk for mere information inden aftenen.

Kom forbi og mød den nye bestyrelse anno 2015-2016 og til en snak om foreningsudvikling, gymnastikken i Århus og evt. indspark til, hvor vi kan sætte ind i AGF Gymnastik det kommende år.

Vel mødt.

Back To Top