skip to Main Content

Resultat af årets generalforsamling

Efter gårsdagens generalforsamling den 20. april kan vi nu se frem til et spændende år i bestyrelsen med 8 medlemmer af bestyrelsen. Vi har følgende medlemmer, som fortsætter deres stærke arbejde: Iben Thopholm Sørensen, Peter Pilely og Kamilla Bodrøgild Nicolaisen. Derudover er Annelouise Jensen og Camilla Jørgensen nu formelt meldt ind i bestyrelsen, selvom de begge har bidraget siden hhv. december og september 2015. Derudover byder vi velkommen til 3 nye medlemmer: Naja Nielsen, Celine Jagd og Dante Andersen, alle tre instruktører hos os i 2015-2016. Derfor har vi også sagt farvel og tak for indsatsen til formand, Tine Karlshøj samt Pia Liske Iversen og Line Sloth.

Den nye bestyrelse  – som består af 8 engagerede medlemmer – konstitueres jævnfør vedtægter snarest og vil fremgå af kontaktsiden.

Læs formandens beretning her: Årsberetning 2015-2016_AGF Gymnastik

Back To Top