skip to Main Content

AGF Re:move

AGF Gymnastik afholder den 20. april et stort event i Ceres Arena. Eventet er vores måde at fejre Aarhus som Europæisk Kulturhovedstad 2017. Showet bliver en forestilling med input fra fire efterskoler, en god håndfuld aarhusianske gymnastikhold samt andre spændende bevægelsesindslag.

Showet hedder RE:MOVE og er inspireret af Kulturhovedstadens tema Rethink. Vi ønsker at gentænke bevægelse, gentænke gymnastikkens rammer og lave et anderledes show. Showet er arrangeret af frivillige kræfter og med udgangspunkt i foreningslivet i Aarhus.

A3-poster_re-move-1Billetsalg:
Der vil ikke være billetsalg i døren, køb derfor din billet for 60,- via https://greenticket.dk/REMOVE

Deltagere i showet:
Bjergsnæs Efterskole // ACROTEAM tst AARHUS // AGF MAX // Let’s Dance Alleycats // AGF Øvede Piger 1 // Dejbjerglund Efterskole // Team Vena & Team Aviaja x Silkeborg Gymnastikforening // THA’GF // Vivild Gymnastik- og Idrætsefterskole // Aarhus1900 Rope Skipping Team // Hammerum Efterskole // Aarhus Derby Danes // AGF Øvede Piger 2 // AGF Dans // To be announced //

Følg begivendheden på Facebook.

Back To Top