skip to Main Content

Ny kasserer i AGF Gymnastik

Vi mangler en ny kasserer i AGF gymnastik. Hvis du er studerende og mangler noget erfaring, så er det et godt sted at starte. Det er meget fleksibelt, da du selv bestemmer hvornår du løser dine opgaver.

Som kasserer står du for at lægge budget, det månedlige regnskab, udbetaling af omkostningsgodtgørelse og andre spændende ting. Hvis du er interesseret i foreningsarbejde, kan du vælge at deltage i vores månedlige bestyrelsesmøder, hvor vi står for den daglige gang i AGF gymnastik. Du kommer til at være med i en ung bestyrelse hvor vi prioriterer det sociale, men også alle brænder for det frivillige arbejde. Da det er en gymnastikforening, vil det være en bonus, hvis du interesserer dig for gymnastik eller en anden sport, men dette er ikke en nødvendighed.

Er du interesseret i opgaven eller i at høre mere? Så send en mail til kasserer@agfgymnastik.dk og fortæl os lidt om dig selv.
Vi ser fem til at høre fra dig 😀

Back To Top