skip to Main Content

AGF Piger 25+

Der er p.t. 49 gymnaster på venteliste til Letøvede/øvede 23+, og vi får rigtigt mange henvendelser om hold til den lidt “ældre gymnast”. Derfor har vi besluttet at gøre et ekstra forsøg på at få AGF Piger 25+ op at køre i denne sæson! Træningerne ligger mandag fra 18-20.

Hvis du, eller nogen du kender, kunne være interesseret i at være tovholder/instruktør på holdet, vil vi meget gerne høre fra dig. Du kan skrive en mail til Sanne (sas_sanne@hotmail.com), som vil stå for at koordinere det hele.

Der kan både være mulighed for “flyvende trænere”, hvor gymnasterne skiftes til at stå for træningerne, eller et mere traditionelt træner-team.

Vi giver det indtil mandag d. 17. september, hvor vi gerne skulle have fundet instruktører. Ellers er vi nødt til endegyldigt at lukke holdet for denne sæson.

Vi håber selvfølgelig at vi kan finde en god løsning. Og spred meget gerne ordet til alle I kender!

Back To Top