skip to Main Content
Hvem Fortjener Karlshøj-prisen I år?

Hvem fortjener Karlshøj-prisen i år?

Karlshøj-prisen er noget vi giver til hinanden. Prisen gives til en frivillig i AGF Gymnastik på baggrund af indstillinger fra andre frivillige eller medlemmer i foreningen. Den er et tegn på anerkendelse og en fejring af frivilligheden og foreningsånden.

Hvem skal have prisen i år? 

Har du en medtræner, som knokler ekstra hårdt for gymnasterne? Eller sidder du i et team eller i bestyrelsen med én, som gør en indsats ud over det sædvanlige? Eller går dit barn på et hold, hvor træneren gør noget ekstra? Så send en beskrivelse af, hvorfor netop den person fortjener et skulderklap til info@agfgymnastik.dk.

Prisen uddeles til forårsopvisningen den 6. april i Ceres Arena.

Læs mere om prisen og se tidligere vindere

Holger Lemvigh pokalen

Ud over Karlshøjprisen uddeler vi også Holger Lemvigh Pokalen. Modtageren vælges af bestyrelsen, men vi modtager gerne inspiration til mulige vindere. Hvis du kender et medlem af AGF Gymnastik som fortjener prisen, så prik til en fra bestyrelsen eller skriv på info@agfgymnastik.dk.

Læs mere og se tidligere vindere.

Back To Top