skip to Main Content

DGI aflyser forårsstævne i Hammel

På baggrund af myndighedernes opfordring til at aflyse alle arrangementer med over 1000 deltagere pga. corona, har DGI Østjylland Gymnastik & Fitness aflyst forårsstævnet i Hammel den 13.-15. marts, hvor mange hold fra AGF Gymnastik skulle have deltaget.

Du kan se aflysningen på DGIs facebookevent.

DGIs hjemmeside kan du læse mere om baggrunden for beslutningen. 

I AGF Gymnastik er vi ærgerlige over, at det går ud over opvisningen i Hammel, som vi ellers har set frem til, men vi støtter op om myndighedernes anvisninger. 

I løbet af ugen vil bestyrelsen og eventteamet beslutte, hvordan myndighedernes opfordring kommer til at påvirke vores egen forårsopvisning den 29. marts i Ceres Arena. Følg med her på hjemmesiden eller på vores facebookside

Back To Top