skip to Main Content

Støt foreningen – bliv passiv medlem

Vil du være en passiv del af AGF Gymnastik i en svær tid?

Så køb et passivt medlemskab her.

Medlemskabet giver dig:
– Ret til at tilmelde dig og dit barn på familie/børneholdene en dag før nye medlemmer til august
– En stemme til generalforsamlingen
– Nyheder fra AGF Gymnastik
– Masser af god karma, fordi du vælger at bakke os op!

Coronaen har ramt gymnastikken hårdt, da foreninger i år oplever stor medlemsnedgang og samtidig har fået ekstraudgifter til sprit og andre hygiejnefornødenheder. Vi vil gerne vise, at gymnastikken står sammen – også for dem som ikke kan være aktive i denne tid!

Derfor har vi oprettet muligheden for at melde sig ind i foreningen under et passivt medlemskab og støtte foreningen.

Medlemskabet er for dig, der har en tilknytning til AGF Gymnastik og vil støtte op om foreningen, så vi kan blive ved med at tilbyde gymnastik i Aarhus C. Måske er du forælder til en gymnast, frivillig i foreningen, tidligere medlem, bor i området eller har en anden grund til at bakke op.

Det koster 75 kr.

Køb medlemskabet her. 

Tusind tak for din støtte🙏

Back To Top