skip to Main Content

Tilmelding til voksenhold

Her kan du tilmelde dig til vores voksenhold i AGF Gymnastik.

På alle voksenhold har du som udgangspunkt ret til to prøvetræninger, og derfor vil der løbene blive åbnet for tilmelding, som oftest efter anden træning i uge 37, medmindre andet fremgår af holdbeskrivelsen.

Udtagede hold vil først være åbne for tilmelding efter udtagelsen.

Tilmelding og handelsbetingelser
Når betalingen er foretaget, er du medlem og har en plads på det tilmeldte hold. Skulle holdet være overtegnet, bliver du registreret på en venteliste og får besked, hvis en plads bliver ledig og du kan fortsætte med betalingen. Ved hold med udtagelse bliver der først åbnet for betaling, når gymnasterne er udtaget – her forventes betalingen at falde.

Din fortrydelsesret er angivet ift. hvilken type voksenhold du er tilmeldt (Se side omkring udmelding).

Back To Top