skip to Main Content

Tilmelding til junior- og voksenhold

Der er lukket for tilmelding til alle hold i sæson 19/20. Vi starter den nye sæson i august/september 2020.

Her kan du tilmelde dig til junior- og voksenhold i AGF Gymnastik. Holdene vil løbene blive åbnet for tilmelding, som udgangspunkt efter anden træning i uge 37, medmindre andet fremgår af holdbeskrivelsen. Udtagede hold vil først være åbne for tilmelding efter udtagelsen.

Tilmelding og handelsbetingelser
Når betalingen er foretaget, er du medlem og har en plads på det tilmeldte hold. Skulle holdet være overtegnet, bliver du registreret på en venteliste og får besked, hvis en plads bliver ledig og du kan fortsætte med betalingen. Ved hold med udtagelse bliver der først åbnet for betaling, når gymnasterne er udtaget – her forventes betalingen at falde.

Din fortrydelsesret er angivet ift. hvilken type voksenhold du er tilmeldt (Se side omkring udmelding).

Back To Top