skip to Main Content

Tilmelding til voksenhold

Her kan du tilmelde dig til vores voksenhold i AGF Gymnastik.

På alle voksenhold har du som udgangspunkt ret til to prøvetræninger, og derfor vil der løbene blive åbnet for tilmelding, som oftest efter anden træning i uge 37, medmindre andet fremgår af holdbeskrivelsen.

Udtagede hold vil først være åbne for tilmelding efter udtagelsen.

Hvornår kan du tilmelde dig sæson 21/22?

Som noget ekstraordinært tilbyder vi i år 20% på kontingentet for tidligere medlemmer, for at sætte gang i foreningslivet efter corona. Derfor åbner vi op for tilmeldinger til ikke-udtagede voksenhold kun for tidligere medlemmer d. 16. august, hvor du skal tilmelde dig for at få 20%.

Hvis du ikke er tidligere medlem, åbner tilmeldingen på holdene den 17. august kl. 17.00.

UDTAGET HOLD: Hvis du skal på et udtaget hold, åbner tilmeldingen først, når holdet er sat og du kan kun tilmelde dig, hvis du er udtaget. Hvis du var medlem af AGF Gymnastik sidste år, får du 20% på denne sæson. De 20% af kontingentet refunderes, når det pågælende hold er fuldt tilmeldt og holdet vil da få en besked herom. Med andre ord, betaler man ved tilmelding fuldt kontingent og for refunderet 20% efterfølgende. 

Tilmelding og handelsbetingelser
Når betalingen er foretaget, er du medlem og har en plads på det tilmeldte hold. Skulle holdet være overtegnet, bliver du registreret på en venteliste og får besked, hvis en plads bliver ledig og du kan fortsætte med betalingen. Ved hold med udtagelse bliver der først åbnet for betaling, når gymnasterne er udtaget – her forventes betalingen at falde.

Back To Top